"KinoSzkoła" Fundacja Kompetencji Medialnych
i Społecznych

Witajcie w naszej bajce 🙂

Fundacja KinoSzkoła to zespół przyjaciół, dla których ważne są RELACJE – między sobą i otaczającym nas światem.

Wierzymy, że tylko przez jednostkowe działania jesteśmy w stanie ZMIENIAĆ ŚWIAT NA LEPSZE.
Prowadząc zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, rozbudzamy w nich nie tylko pasję do kina, ale przede wszystkim uświadamiamy, jakie wartości są w życiu najważniejsze. Empatia, przyjaźń, harmonia, kontakt z naturą, szacunek dla drugiego człowieka oraz umiejętność radzenia sobie z różnymi emocjami tworzą jakość naszego życia, naszej pracy i tym chcemy dzielić się z innymi ludźmi.

Obszar naszych działań to zajęcia stacjonarne w kilkudziesięciu kinach w Polsce – w szkołach, w kinach i instytucjach kultury – oraz zajęcia online, w tym webinary dla nauczycieli.

Naszym sztandarowym programem jest Ogólnopolski Program Edukacji Medialnej i Społecznej „KinoSzkoła”, który realizujemy od 2011 r.
Program złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości oraz kompetencji medialnych i społecznych wśród przedszkolaków, uczniów nauczycieli, rodziców oraz seniorów i słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Spotkania z uczestnikami, to nie tylko prelekcje przed filmami. Zależało nam, aby w każdym człowieku ZASIEWAĆ ZIARNO, które będzie KIEŁKOWAĆ w trakcie oglądania filmu, a plon tego wzrostu zostanie zebrany podczas dyskusji po filmie. W trakcie zajęć poruszamy wiele różnych tematów – od przyjaźni, motywacji, po zaburzenia w odżywianiu czy depresję. Podoba się. Uczniom. Nauczycielom. Seniorom. Nam.

Wychodząc na przeciw rosnącej potrzebie wsparcia jaką zauważamy wśród NAUCZYCIELI, prowadzimy w szkołach na terenie całej Polski, szkolenia gron pedagogicznych, a przynajmniej  2 razy w miesiącu można się z nami spotkać w sieci, na BEZPŁATNYCH webinarach.

W czasie pandemii postanowiliśmy przenieść nasze działania do sieci. Pozyskawszy środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zrealizowaliśmy ogromny projekt pod nazwą Kultura Okiem Kamery.
Wszystkie zajęcia zostały zarejestrowane i udostępnione na naszym kanale na YouTube. Można z nich śmiało i bezpłatnie korzystać 🙂

Wakacje i ferie zimowe to dla nas również często pracowity czas. Dla Instytucji Kultury w  całej Polsce prowadzimy różnego rodzaju zajęcia dla dzieci.
Osoby zainteresowane realizacją takich zajęć mogą się z nami kontaktować pod numerem telefonu: 606 168 666 lub mailowo: sekretariat@kinoszkola.pl